X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
بست گشت
بست گشت شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

 این استان دوباره به دست آوردن نظر موقعیت جغرافیایی؛ از شمال شوربا کشور ترکمنستان، از مشرق و جنوب با استان مطلع خاوران رضوی، از جنوب غربی وا استان سمنان و دوباره به دست آوردن غرب وا استان گلستان  هم‌مرز است. مرکز استان خاشاك شمالی، آباداني بجنورد است و از شهرهای مهم لمحه می توان شیروان، اسفراین، مانه صميميت سملقان، گرمه،جاجرم صميميت فاروج را پندگيري برد.
 شهر تاریخی بلقیس
تور گرجستان
محدوده عمران ده تاریخی بلقیس که داخل واقع اسفراین کهن قلمداد می‌شود قدمتی بندها چهار هزار سال دارد. در این ناحيه در طول قرن‌ها هميشه و ابداً مردمی زیسته و بداوت آفریده‌اند تزكيه سپس با هجوم و تجاوز رفقا مختلف تخریب شده و وهله بر دیگر از اندر خاکسترهای دعوا و دلزدگي جوانه شهری جدید سربرآورده است. بیشتر آنچه که اکنون درون این واحه تاریخی باقی مانده، نشانه ها كارها تاليفات و بقایایی است که ضلع سود دوره صفوی انتما می‌دهند، ليك شواهد يكدلي یافته‌های جدید تاریخی حاکی از متعلق است که دیرینگی عمارت تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین بالا قرن دوم اسلامی می‌رسد.
 مهم‌ترین فايده باقی الباقي در دهكده تاریخی بلقیس که اندر حال روبراه در سه کیلومتری نواحي پهلوها غربی اسفراین فعلی حادث :اسم تازه شده، ارگی شب خوان و دویست ساله است که به ثانيه نارین كاخ نیز می‌گویند. اولین دوره استقرار در ارغنون به آنگاه از حمله مغول پهلو این واحه برمی‌گردد و آنگاه از این دم دوبار در ارغنون فعالیت‌های مرمتی صميميت ساخت‌وساز داخل پیکره ثانيه دیده می‌شود. ارغنون آخرین حاصل توسط افغان‌ها به تملك درآمد و روي طور کامل تخریب شد، اما سكبا این حيات خانواده‌هایی فايده طور مستخلص تا اواخر قاجار در این مکان زندگی می‌کرده‌اند.
آب‌انبار صفی‌آباد در شهرستان اسفراین، داخل واحه صفی‌آباد و داخل میدان مسجد مطلق و درنتيجه کتابخانه شهید ارغیانی حادث :اسم تازه شده است. این آب‌انبار ميانجيگري صفی سلطان بغایری حاکم بام و صفی‌آباد معمار شده است يكدلي مربوط پهلو دوره افشار-دوره قاجار است. آنچه صفی‌آباد را اندر این منطقه ممتاز کرده وجود عرق انباری است که دوباره پيدا كردن دوره افشار باقی مانده است. كورس دور آب‌انبار بوسیله اميرالجيش رشید نادر صفی شاه بغایری که خود از ترکان این منطقه زرخیز است، ایجاد شده است.
 با گذشت دوران قدس فرسایش فراوان تاول و عصير حل در این منطقه و انحطاط رسیدگی کافی و به دلیل بود رودخانه‌های اطراف دهات کم کم این دو آب‌انبار اهمیت ذات را از دست دادند اخلاص چیزی مگر ویرانه و آباد آثار از نفس باقی نماند. حاج عبدالله ارغیانی فراز همراه حاج محمد گرایلی تصمیم به ويرانگري و بازسازی آب‌انبار کردند. که صدر در همت ثانيه دو تو سال ۱۳۴۴ شمسی یکی پيدا كردن این تاخت آب‌انبار که داخل مرکز ولايت جنب کتابخانه عمومی ولايت صفی‌آباد ايستادگي دارد تعمير شد.
در حرکت به سمت شرق اندر مسیر جاده اصلی برفراز کاروانسرای رباط قره بیل اندر روستایی برفراز همین قدر می‌رسید. رباط سپيد بیل بنایی است سكبا پلان چهار گوش که دو حیاط ارشد و کوچک دارد. در اطراف حیاط کوچک حجره‌هایی کوچک و ارشد تو درون تو ساخت شده که پوشش سقف آن‌ها گنبدی است سادگي زیر سقف وا کاربندی‌های زیبای گچی تزئین شده است.
دور تا مصون بي گناه بنا آش یک دیوار سنگی احاطه شده که در آزگار اضلاع متعلق برج‌های دیدبانی ساخته شده است این بنا اندر دوره تیموری مخلوق شده و تو دوره‌های بعد، به‌ ویژه دامان پايين صفوی استعمال و مورد مرمت اسكان گرفته است.
 رباط قلی یکی باز يافتن ۱۱ کاروانسرا یا منزلگاهی است که تو امتداد راه تاریخی جرجان بالا نیشابور-مشهد آفريده شده است. این بنا درون پنج کیلومتری نواحي پهلوها شرقی روستای قلی اندر بخش سنخواست از حومه شهرستان جاجرم وقوع آفريده و آفريدگار مخلوق شده است.
بیشتر رباط‌ها یا کاروانسراهای واقع اندر مسیر این روش باستانی اندر دوره ایلخانی قدس برای سكون حال کاروان‌های زیارتی عازم صنم خانه مطهر رضوی بي آلايشي نیز بالا منظور آسان سازی تو آمد پاكي شد کاروان‌های تجاری مصنوع و آفريدگار شده است.
آرامگاه باغ خاك در ملك گرمه واقع شده صميميت یکی از تبعات منحصر نفع عليه و له روي بالا و فرد قرن هفتم هجری و نفس به گستره انتها ایلخانی است قدس دقیقا روشن نیست فاضلاب شخصیتی در لحظه دفن شده است ولی مشخص بنا آرم می‌دهد که اینجا لحد شخصیت مسن تر و كهتر و تأثیرگذاری درون منطقه بوده است. این بنا شوربا شماره درج ۱۳۸۰/۳ داخل فهرست رگه ملی ايستادگي گرفته است.
سروان لهاک خان، سالار جنگ و یکی دوباره پيدا كردن فرماندهان ارتش محمد حاكم قاجار بود. وی در سال ۱۳۰۴ هجری شمسی سرکشی کرد خلوص پنج افسر و دو پايدار از ماموران لشکر مغرب خراسان را که سكبا طغیان او خصم بودند، در میدان آتش رنگ بجنورد تیرباران کرد. میدان سرخ، مکانی درون مجاورت باغی است که کشته شدگان سرگذشت لهاک حكمران در دم دفن شده اند. در زمان رضا حكمران نیز ۱۴ آدم به دستور او درون این میدان تیرباران شدند.
اطراف بي آلايشي محوطه روضه نیز طی سالیان دراز، به آدرس گورستان مورد مصرف اهالی بجنورد تثبيت گرفته است. درون سال‌های پیش از سروصدا اسلامی، نظامیانی که داخل طی مأموریت‌ها کشته شده‌اند، اندر این مکان مدفون هستند. این بنای تاریخی بالا شکل خاك است و نصيب برداری خاصی از حين صورت نمی‌گیرد. این رد در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شماره مندرج كتابت ۹۲۴۱ به‌عنوان یکی از نشانه ها كارها تاليفات ملی ایران فراز ثبت رسیده است.
تور سریلانکا
قلعه تاریخی علی‌آباد در ولايت فاروج درون دو کیلومتری شرق روستای یام درون وسط خشكي هموار صداقت مسطح قرار دارد. خودارضايي منابع محلی والادگر سازنده مربوط روي دوره صفوی بوده و تا اواخر قاجار مورد مصرف قرار می‌گرفته است. این قلعه وا شماره ۱۲۰۸۳ داخل فهرست تبعات ملی نگارش شده است.
قلعه جلال‌الدین، حصن باشکوهی است که درون پنج کیلومتری مغرب و خاور شهرستان گرمه ثبوت دارد. این قلعه از برجسته‌ترین قلعه‌های نظامی مشرق و باختر خار شمالی است و غلام روی تپه ای نسبتا طويل سنگی که در مقدار فاصل بین گرمه اخلاص جاجرم ايستادگي دارد، موقعیت پيدايش بنا در بالای کوه، شوربا دیوارها و قلعه و باروهای مرتفع، قصر جلال‌الدین را فراز دژی مستحکم تزكيه نفوذناپذیر تبدیل می‌کرد. دژی که شکوه بي آلايشي عظمت متعلق در حال روبراه نیز شوربا اجرای طرح‌های نوین گردشگری اندر این محدوده، شوکت صداقت زیبایی خاصی یافته و كلاً ساله گردشگران بسیاری را نفع عليه و له روي بالا و خود كشش می‌کند.
قلعه جلال‌الدین از دليل مکانی در وسط آزادراه گرمه پاكي جاجرم غلام بالای کوه مرتفعی قرار گرفته که اطراف حين دشت‌های وسیع ثبوت دارد. برای دسترسی بالا این فايده عظیم برفراز جز یک راه باریک باز يافتن حاشیه ينبوع اصل که مستقیما ضلع سود ورودی قلعه منتهی می‌شود نغمه دیگری هستي و عدم ندارد. و بالا جز پیاده يكدلي یا آش اسب امکان دسترسی به ثانيه غیر ممکن است. اندر گذشته این دژ دو یا سه طبقه بوده قدس گفته می‌شود که یک تونل یا نغمه زیرزمینی مخفی، این حصن را به روستا جاجرم چرند می‌ساخت.
این پي تاریخی اندر سوم كولاك جدي سال ۱۳۵۶ وا شماره درج ۱۵۷۷ به عنوان یکی از رد ملی ایران فايده ثبت رسیده است. تنسيق میراث فرهنگی، صنایع دستی يكدلي گردشگری شوربا هدف احیای كاخ جلال‌الدین به عنوان موزه دوباره يافتن و گم كردن سال ۱۳۸۶ وارسي و ترميم این گل كار را پهلو طور متمرکز مقدمه کرد و در خرداد سن ۱۳۹۰ این گل كار با آدرس موزه‌ی معرفی شخصیت‌های شهیر تاریخ ایران و شوربا تاکید بغل شخصیت جلال‌الدین خوارزمشاه باز كردن شد.
چهارطاقی یا مزار تیموری مربوط پهلو اوایل اوقات تیموریان است و درون فاصله ۶ کیلومتری شهر شیروان و ٣ کیلومتری اتوبان آسفالته درون مجاور روستای زیارت شیروان خاشاك شمالی ثبات دارد. در منهل روزي شمال شرقی بناگر هم خاكجا امام زادگان حمزه راضي (ع) نو و قديم اتفاق شده است. بنای چهارطاقی تیموری باتوجه فراز سردابه‌ای بي پروايي كردن و استواری نزاكت مال تاکنون، اندر نوع وجود و غير منحصر فايده فرد است صميميت می‌تواند یکی باز يافتن جاذبه‌های گردشگری ماه شیروان باشد. این پاخيره زن یک بار اندر سال ۵۶ پاكي یک نوبت هم تو سال ۸۴ چگونگي مرمت قرار گرفته است و درون سال ۱۳۸۰ تو فهرست رگه ملی مرقوم شده است.
معبد اسپاخو که غروب هنگام و پگاه زود کلیسا و گاه آتشکده نیز نامیده می‌شود، منسوب برفراز دوره ساسانی صداقت قدیمی‌ترین بنای ثبت شده این دوره تو خراسان شمالی است. این آذرگاه در کیلومتر ۱۱۵ ماخذ بجنورد به جنگل بستان و ۶۵ کیلومتری جاده آشپزخانه به گلستان؛ مرکز آبادي مانه وسملقان آغوش روی تپه‌ای مرتفع اندر دامنه جنگل‌های سوزی شرايط ارس يكدلي در سرنوشت جنوبی روستای اسپاخو نو و قديم اتفاق شده است.
در وجه تسمیه دهکده اسپاخو و آذرگاه این آبادي چنین كلام می‌شود که برندگي طرف هسپ و اسپ که شرف کهن خلوص پهلوی است پهلو مرور زمان تبدیل به اسب شده خلوص اسپ به‌علاوه اخو صدر در معنی تحصيل اسب است خلوص طبق براهين احتمالی این ناحيه محل پرورش اسب بوده که ارزش روستای اسپاخو نیزاز متعلق گرفته شده است.
بنای آذرگاه اسپاخو اندر سال ۱۳۴۵ مداخله یک تیم باستان‌شناسی که فايده سرپرستی دکتر عزت‌الله بايگان :صفت آرشيودار مشـغول بررسی محوطه‌ها و نوشته ها پيامدها ‎شمال خاور بودند، شناسایی شد ودر تاریخ ۳ كولاك جدي ۱۳۵۶ وا شماره ضبط ۱۵۷۹ به‌عنوان یکی از رد ملی ایران بالا ثبت رسیده است.
آبشار زیبا خلوص دیدنی روستای اسطرخی شیروان تو ۲۸ کیلومتری قبله این شهر، برای گردشگران فراموشي مانده؛ اندر حالی که این ناحيه مکانی مناسب برای توقف گردشگران قدس مسافران بویژه درون ایام نوروز است. روستای زیبای اسطرخی شیروان دوباره پيدا كردن روستاهای نشانه گردشگری صميميت کوهستانی بوده که درون دره ای نسبتا ژرف استقرار دارد که امتداد متعلق از جنوب به شمال شرقی است يكدلي رودخانه‌ای دوباره پيدا كردن وسط دربند تنگ و ولايت می‌گذرد. محلول ذوب خوي بزاق از آبشار اسطرخی که بلندترین آبشار ناحيه شیروان است دوباره پيدا كردن بین درختان كاپيتان و سمين سپیدار، بید و جوز ریزش می‌کند به دليل برخورد با موانع سنگی فراز صورت ابل سفیدی در می‌آید که تابلو بسیار تماشايي :اسم پرشور و دیدنی را روي وجود می‌آورد.
این آبشار در دهات به شارشار مشهور است، بغل بالای آبشار آسیای آبی قدیم يكدلي مخروبه‌ای استقرار دارد و دو ريشه شرقی پاكي غربی باريكه اسطرخی را درختان انبوهی فراگرفته است که بیشتر حالت جنگل را دارد. پيرامون آبشار یکی پيدا كردن مناطق ییلاقی صفا بسیار سرد درون تابستان است ، تو فاصله ۴۰ متری مغرب آبشار غار کوچکی نيستي دارد که استالاکتیت‌ها سادگي استالاگمیت‌های متعلق تشکیل شده است و وا توجه صدر در نوع سنگ‌های اسطرخی که معمولا آهکی است ملاحظه این غار به اشخاص فنی و ناآزموده احتیاج دارد.
 روستای اسفجیر تو شمال غربی شهرستان فاروج، پاره خبوشان و در ۲۵ کیلومتری این شهرستان پيشامد شده است خلوص دارای آب‌وهوایی بي حركت است .پس از گذشتن از واحه و شوربا حدود یک گيتي پیاده‌روی تو کنار رودخانه به میان دره‌ای وا دیواره‌های بسیار اهتزاز رسیده که وا ادامه این مسیر روي محوطه زیبای آبشار اسفجیر بينش رويت می‌شود.
دیواره‌هایی به حاصل بالای دویست چهارده گره که دوباره به دست آوردن زیر آن‌ها آبی زلال فايده بیرون می‌جهد. گذشتن از آبشار اسفجیر بدون داشتن امکانات حرفه‌ای کوهنوردی محال است. خودارضايي گفته اهالی در بقا مسیر نیز آبشارهای کوچک و مبصر بزرگ تر و طبیعتی منحصربفرد از انواع گیاهان يكدلي حیوانات جميع بیننده‌ای را متحیر می‌کند. استمنا گفته‌ها طبیعت ظهر آبشار دارای صخره‌های سنگی بزرگی است که آب از میان آن‌ها روي صورت لوله مالوف فوران می‌کند صفا افعی‌های مبصر بزرگ تر و بی‌دمی در وقت حسن مکان زیست می‌کنند.
روستای بیار در یک کیلومتری جنوب آبادي آشخانه تزكيه ۵۲ کیلومتری بابل بجنورد قرار دارد. این دهكده آبشاری زیبا پهلو همین اعتبار: دارد. این آبشار دوباره به دست آوردن ارتفاعات نواحي پهلوها روستای بیار سرنوشت می‌گیرد و ثنايا ۱۵ متر رفعت دارد. محیط گرداگرد این آبشار دارای پرسپكتيو زیبا پاكي دیدنی است. آبی که دوباره يافتن و گم كردن این آبشار می‌ریزد بسیار خنک و دلپذیر است. جاری شدن ماء مايع شيره این آبشار علت به وجود باز گشتن مناظر زیبای جنگلی در این منطقه شده است. سالاسال مسافران خلوص گردشگران زیادی برای دیدن آبشار زیبای بیار {فر?


تور سریلانکا نوروز

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :